Wycieczka na Kolorowe Ranczo

  10 października 2018 r. uczniowie klas II b i II e wraz z opiekunami odwiedzili Gospodarstwo Agro-Edukacyjne "Kolorowe Ranczo" w miejscowości Łabunie Reforma.

To bajeczne miejsce, przyjazne dzieciom położone jest malowniczo przy samej krawędzi lasu. Celem wycieczki była obserwacja zmian zachodzących w przyrodzie jesienią oraz udział w pracach związanych z życiem w gospodarstwie wiejskim, takich jak pieczenie ziemniaków, kiszenie kapusty oraz smażenie racuszków tzw. "sodziaków". Największą atrakcją wyjazdu było karmienie zwierząt i zabawa z nimi, która to sprawiła wiele radości wszystkim dzieciom. Gospodarze przygotowali konkurencje sportowe takie jak: bitwę na mąkę, przeciąganie liny oraz inne zabawy i gry ruchowe. Piękna pogoda sprzyjała harcom na świeżym powietrzu. Wszyscy świetnie się bawili, wrócili zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.