Dzień otwarty w naszej szkole

9 III 2019 r. dzieci w wieku przedszkolnym wraz rodzicami odwiedziły naszą szkołę, by przekonać się, że od września warto zostać uczniami właśnie tej placówki. Bardzo trudno było w ciągu dwóch godzin pokazać, jaką przyjazną placówką jest nasza szkoła. Zrobiliśmy wszystko, by nasi mali goście mogli zorientować się, jak wygląda tu nauka i zabawa oraz przekonać się, że przebywanie w szkole wiąże się z przyjemnością i poczuciem, iż wszyscy – dorośli i dzieci - tworzymy zgraną szkolną rodzinę.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 1000 serdecznym powitaniem przybyłych gości przez dyrektor szkoły Renatę Śrutwę-Krupę. Po powitaniu przyszedł czas na obejrzenie występu grupy tanecznej i sportowej.

Na korytarzu dzieci mogły usiąść w kawiarni, zajrzeć do apteki, do pani pielęgniarki, a dziewczynki mogły nawet pomalować paznokcie w ramach doradztwa zawodowego. Potem goście przeszli do świetlicy szkolnej, gdzie mogli zobaczyć, jak ładnym i przyjaznym jest miejscem. Następnie wszyscy zwiedzali sale lekcyjne, gdzie odbywały się pokazy multimedialne, zajęcia plastyczne, zajęcia szachowe, językowe i czytelnicze. Rodzice mogli się zorientować, jak wyglądają lekcje i co dzieci będą na nich robiły!

Zwiedzanie placówki i poszczególnych pracowni wiązało się z dużymi emocjami, odkrywaniem nowości. Rodzice i dzieci dowiedzieli się też, jakie zajęcia dodatkowe oferuje szkoła. Po wielu przeżyciach należało uzupełnić utracone kalorie, więc w stołówce szkolnej czekały na przyszłych uczniów różne pyszności.

Nasza szkoła to miejsce, gdzie uczniowie czują się bezpiecznie, są weseli, a każdy z nich traktowany jest indywidualnie. To ważne i dla nas, nauczycieli, i z pewnością dla rodziców przedszkolaków.

Serdecznie zapraszamy, dołączcie od września do naszej szkolnej rodziny!

dzien otw2

dzien otw3