SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2
IM. MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO
w Tomaszowie Lubelskim

Dzień otwarty w naszej szkole

9 III 2019 r. dzieci w wieku przedszkolnym wraz rodzicami odwiedziły naszą szkołę, by przekonać się, że od września warto zostać uczniami właśnie tej placówki. Bardzo trudno było w ciągu dwóch godzin pokazać, jaką przyjazną placówką jest nasza szkoła. Zrobiliśmy wszystko, by nasi mali goście mogli zorientować się, jak wygląda tu nauka i zabawa oraz przekonać się, że przebywanie w szkole wiąże się z przyjemnością i poczuciem, iż wszyscy – dorośli i dzieci - tworzymy zgraną szkolną rodzinę.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 1000 serdecznym powitaniem przybyłych gości przez dyrektor szkoły Renatę Śrutwę-Krupę. Po powitaniu przyszedł czas na obejrzenie występu grupy tanecznej i sportowej.

Na korytarzu dzieci mogły usiąść w kawiarni, zajrzeć do apteki, do pani pielęgniarki, a dziewczynki mogły nawet pomalować paznokcie w ramach doradztwa zawodowego. Potem goście przeszli do świetlicy szkolnej, gdzie mogli zobaczyć, jak ładnym i przyjaznym jest miejscem. Następnie wszyscy zwiedzali sale lekcyjne, gdzie odbywały się pokazy multimedialne, zajęcia plastyczne, zajęcia szachowe, językowe i czytelnicze. Rodzice mogli się zorientować, jak wyglądają lekcje i co dzieci będą na nich robiły!

Zwiedzanie placówki i poszczególnych pracowni wiązało się z dużymi emocjami, odkrywaniem nowości. Rodzice i dzieci dowiedzieli się też, jakie zajęcia dodatkowe oferuje szkoła. Po wielu przeżyciach należało uzupełnić utracone kalorie, więc w stołówce szkolnej czekały na przyszłych uczniów różne pyszności.

Nasza szkoła to miejsce, gdzie uczniowie czują się bezpiecznie, są weseli, a każdy z nich traktowany jest indywidualnie. To ważne i dla nas, nauczycieli, i z pewnością dla rodziców przedszkolaków.

Serdecznie zapraszamy, dołączcie od września do naszej szkolnej rodziny!

 

dzien otw2

 

dzien otw3

 

dzien otw4

 

dzien otw5

 

dzien otw7

 

dzien otw8

 

dzien otw9

 

dzien otw10

 

dzien otw11

 

dzien otw12

 

dzien otw13

 

dzien otw14

 

dzien otw15

 

dzien otw17

 

dzien otw19

 

dzien otw20

 

dzien otw21

 

dzien otw22

 

dzien otw23

 

dzien otw24

 

dzien otw25

 

dzien otw26

 

dzien otw28

 

dzien otw29

 

dzien otw30

 

dzien otw31

 

 

 

Facebook