Laur za „Animowaną chemię” dla Bartka

  5 IV 2019 roku w Państwowej Szkole Budownictwa i Geodezji w Lublinie odbyło się uroczyste podsumowanie XV edycji konkursu „Animowana chemia”. Konkurs odbywał się pod patronatem UMCS w Lublinie, Kuratorium Oświaty oraz LSCDN w Lublinie.

Uczeń naszej szkoły Bartłomiej Szponar zajął w tym konkursie I miejsce. Bartek przygotował prezentację multimedialną na temat rozpadu promieniotwórczego. Do konkursu zgłoszono 52 prace z całego województwa, co pokazuje, że konkurencja była ogromna. Serdecznie gratulujemy Bartkowi dużego sukcesu!!! Opiekunem naszego gimnazjalisty była nauczycielka chemii Edyta Trzemżalska.

Uroczystość rozpoczęło przywitanie przez organizatora konkursu Janusza Malca wszystkich przybyłych gości: dziekana wydziału chemii UMCS Piotra Borowskiego, przewodniczącej jury dr Mirosławy Jurek oraz nagrodzonych uczniów i ich opiekunów. Następnie wysłuchaliśmy wykładu dra chemii Łukasza Szajneckiego „ Naprawdę jaka jesteś chemio..?” Po prelekcji dwóch wybranych uczniów prezentowało swoje prace, jednym z nich był właśnie Bartek.  Po części oficjalnej nastąpiły gratulacje i rozdanie nagród.

Bartkowi Szponarowi jeszcze raz gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

20190405_135036

20190405_142129