Ostatni gimnazjalny egzamin

  W dniach 10 – 12 IV 2019 r. uczniowie trzecich klas gimnazjum zdawali egzaminy. Pierwszego dnia rano był to egzamin z historii, a po nim z języka polskiego. Tu zaskoczeniem okazała się fraszka Jana Sztaudyngera „Skarga zmiętego”:

„Życie mnie

Mnie!”

Drugiego dnia gimnazjaliści pisali rano egzamin przyrodniczy, a po nim z matematyki. 12 IV najpierw odbył się egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym, a później rozszerzonym. W przerwie miedzy egzaminami uczniowie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. Do fotografii stanęła też dyrekcja: dyrektor Renata Śrutwa-Krupa, wicedyrektor Beata Żukowska, wicedyrektor Dionizy Mróz, kilku nauczycieli. Było to historyczne zdjęcie, ostatni egzamin w gimnazjum.

W "komputerowych annałach" wyszukałam pierwszą zachowaną fotografię z egzaminu gimnazjalnego z 2003 r., uczniowie stoją w tym samym miejscu z dyrektorem Robertem Puźniakiem. Zobaczcie.

IMG_20190412_103536

A teraz podróż w przeszłość do 2003 r.

Przed egzzaminem 2003 r.