Finał konkursu "Czy znasz...?"

  8 maja 2019 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu odbył się finał regionalnego konkursu czytelniczego "Czy znasz...?" dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. W konkursie wzięło udział 50 uczestników z 22 szkół podstawowych z powiatów: biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego i zamojskiego. Miło nam poinformować, że wśród laureatów i wyróżnionych są nasi uczniowie. A oto oni: I miejsce - Bruno Szumilak kl. III a, III miejsce - Nikola Maryńczak i Barbara Podoba z kl II a, wyróżnienia - Nela Darłowska kl. II e i Aleksandra Jurzysta kl. I d.

Podczas testu uczestnicy musieli wykazać się znajomością wybranych utworów takich pisarzy jak: H. Ch. Andersen, J. Brzechwa, J. Bednarek, W. Cichoń, A. Frączek, J. Olech oraz J. Tuwim. Jak sami organizatorzy twierdzą, wiedza uczestników była na tak wysokim poziomie, że przyznano 17 wyróżnień.

Kochani, tym bardziej jesteśmy z Was dumni. Gratulujemy Wam i Waszym rodzicom!