Szachy łączą pokolenia

  Już po raz piąty w Szkole Podstawowej nr 2 w Tomaszowie Lubelskim spotkały się rodzinne drużyny szachowe. Powodem był V Rodzinny Amatorski Turniej Szachowy rozgrywany o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2. Zawody rozegrano 1 lutego 2020 roku, wzięło w nich udział 30 dwuosobowych rodzinnych drużyn. Uczestników zmagań przy szachownicy powitała Renata Śrutwa-Krupa dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2, życząc wszystkim miłego spędzenia sobotniego przedpołudnia przy szachownicy i wspaniałych partii szachowych, które będą mogli długo wspominać. W turnieju przeprowadzono klasyfikację w dwóch kategoriach: rodzeństwa oraz drużyny mieszane (osoba dorosła + dziecko). Najmłodszą drużynę stanowili Marcelina i Franciszek Kowalscy. W grupie rodzeństw zwyciężyli Aleksandra i Paweł Gromkowie, wyprzedzając Dominikę i Pawła Borków oraz Julię Kijko i Kacpra Kopra. W klasyfikacji drużyn mieszanych zwyciężyły Małgorzata i Karolina Niedorys przed Emilią i Arturem Sprzęczką oraz Stanisławem i Robertem Kot. Warto zauważyć, że najmłodszy uczestnik zmagań miał pięć lat, a najstarszy sześćdziesiąt dziewięć – szachy połączyły pokolenia!

Rodzice przygotowali wspaniały poczęstunek w postaci doskonałych kanapek i ciastek, które spożywano przez cały czas trwania zawodów. Z chęcią angażowali się w przedsięwzięcie. Wielu uczestników deklarowało chęć udziału w zawodach w przyszłym roku.

Turniej przygotowali oraz obsługę sędziowską stanowili Elżbieta i Ryszard Żądłowie.