Koło fotograficzne

  W naszej szkole działa koło fotograficzne prowadzone przez mgr Annę Woś. Na zajęciach uczniowie poznają lub doskonalą umiejętności związane z fotografowaniem. Wspólnie z opiekunką jeżdżą na plenery fotograficzne, wystawy, organizują pokazy zdjęć. Podczas plenerów młodzież zwiedza urocze zakątki, poznaje historię odwiedzanych miejsc i oczywiście nie rozstaje się z aparatem. Ze zrobionych zdjęć młodzi fotograficy przygotowują wystawy poplenerowe.

Nauczycielka zachęca uczniów do uczestniczenia w różnych konkursach fotograficznych, co owocuje licznymi nagrodami i tytułami laureatów. Warto wymienić kilka osiągnięć:

• II miejsce Oliwii Tyrki w Międzynarodowym konkursie fotograficznym „Inspiracje dziełami mistrzów we współczesnej fotografii" (2015/2016)
  • I miejsce Kariny Michniak, III miejsce Alicji Przygon w Powiatowym Konkursie Fotograficznym "Bajeczne i fantastyczne klimaty w obiektywie" (2017/2018)
  • I miejsce Filipa Przyczyny, II miejsce Natalii Bukały, III miejsce Kariny Michniak w w Regionalnym Konkursie Plastyczno-Fotograficznym "Wędrówki po szlakach Roztocza" 2017/2018)
  • I miejsce Martyny Łasochy, III miejsce Kariny Michniak w Wojewódzkim Konkursie Plastyczno-Fotograficznym "Miniatura w malarstwie i fotografii - Mój świat zawarty w małej formie" (2017/2018)
  • III miejsce Sandry Spasowicz w IX Ogólnopolskim Biennale Plastyczno-Fotograficznym pt. "Przyroda" (2017/2018)

  Na kółku fotograficznym nikt się nie nudzi. Rówieśnicy i otoczenie stają się inspiracją do robienia niepowtarzalnych, artystycznych zdjęć. I ty możesz spróbować, wystarczy bystre oko i trochę chęci.