Koło plastyczne

  W Szkole Podstawowej nr 2 działa koło plastyczne, które skupia uzdolnione dzieci z klas starszych. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, a prowadzi je mgr Anna Woś – nauczycielka plastyki. Uczniowie poznają nowe techniki plastyczne, przygotowują prace na konkursy i wystawy plastyczne. Wykonują także elementy potrzebne do okolicznościowych dekoracji szkoły. Nauczycielka organizuje wyjazdy na plenery malarskie na Roztoczu, ciekawe wystawy i warsztaty plastyczne. Ważnym elementem pracy koła jest przygotowywanie uczniów do konkursów plastycznych, w których zdobywają nagrody i wyróżnienia.

Oto kilka artystycznych osiągnięć podopiecznych pani Woś:

• II miejsce Anny Harbuz w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Józef Piłsudski w twórczosci plastycznej dzieci i młodzieży" (2017/2018)
  • I miejsce Kamila Bałka i Wiktorii Wołoszyn w Konkursie Plastycznym "Cieszy i śmieszy..." (2017/2018)
  • I miejsce Alicji Przygon w Regionalnym Konkursie Plastyczno-Fotograficznym "Wędrówki po szlakach Roztocza" (2017/2018)
  • II miejsce Kingi Małki w Wojewódzkim Konkursie Plastyczno-Fotograficznym "Miniatura w malarstwie i fotografii - Mój świat zawarty w małej formie" (2017/2018)

  Jeśli lubisz rysować, malować i masz duszę artysty, zapraszamy do udziału w zajęciach koła plastycznego.