I miejsce w ogólnopolskim konkursie fotograficznym „Historyczne kominy”.
Miło nam poinformować społeczność naszej szkoły, że uczennica klasy VIII d Katarzyna Kobiałka zajęła I miejsce w Ogólnopolskim konkursie fotograficznym „Historyczne kominy”. Konkurs polegał na wykonaniu serii zdjęć przedstawiających komin wybudowany przed rokiem 1989, z którym związana jest ciekawa historia i przedstawienie tej historii w formie opisu. Organizatorem konkursu był Uniwersytet Wrocławski (Zakład Klimatologii i Ochrony Atmosfery). Konkurs został zorganizowany w ramach projektu pt. Czy wiesz czym oddychasz? – kampania edukacyjno – informacyjna na rzecz czystszego powietrza LIFE-MAPPING/PL realizowanego w ramach instrumentu finansowanego UE LIFE oraz dotacji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Uczennica wykonała samodzielnie zdjęcia komina i opisała historię klinkierni w Budach (na podstawie materiałów otrzymanych dzięki uprzejmości Wójta Gminy Krynice – pana Jacka Wiśniewskiego), pracowała pod kierunkiem p. Anny Woś i p. Urszuli Kobiałki.
Zachęcamy do zapoznania się z ciekawą historią klinkierni, która znajduje się nieopodal Archipelagu Roztocze w Budach. Gratulujemy Kasi i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.
Więcej informacji na stronie: https://mappingair.meteo.uni.wroc.pl/2021/11/wyniki-konkursu-historyczne-kominy/